Plan de zbor – Zona 5 maraton

Joi, 01.03.2012, asociatiile din Zona V Maraton s-au intalnit si au semnat Protocolul pentru Categoria Maraton.

Asociatiile au fost reprezentate de:
Asociatia Columbofila Danubius Braila: Dragomir Viorel Marian, Mihai Adrian, Abalasei Petre si Mosescu Vasile

Asociatia Crescatorilor de Porumbei Voiajori Galati: Butucanu Stefan, Cobzaru Daniel, Lilof Adrian, etc.

Asociatia Columbofila Milcovul Vrancea: Chiper Florin, Moise Dinu, Barus Dumitru

Asociatia Crescatorilor de Porumbei Voiajori Vaslui: Racovita Adrian, Angheluta Marian

Asociatia Columbofila Delta Tulcea – Lazar Paraschiv, Spiridon Dumitru

Comitetul de Organizare al Zonei V Maraton este format din:
Presedinte: Dragomir Viorel Marian

Responsabil Tehnic Sportiv: Butucanu Stefan

Vicepresedinti: Chiper Florin si Lazar Paraschiv

Casier: Racovita Adrian

Clasamente vor fi intocmite de Barus Dumitru.

Etape cu maturii:
19.05.2012 - Tomaszow – Fond
02.06.2012 – Lublin – Fond
16.06.2012 – Rozan – Maraton
23.06.2012 – Lublin – Fond
06.07.2012 – Dabrowa – Maraton
27.07.2012 – Rozan – Maraton

Etape cu puii:
08.09.2012 – Preszmyl – Fond
22.09.2012 – Preszmyl – Fond
06.10.2012 – Preszmyl – Fond

Etapele de maraton aprobate si distantele aproximative pentru fiecare localitate sunt:

Rozan

Rozan

Dabrowa

Negresti

805

805

810

Targu Ocna

825

825

850

Vaslui

830

830

840

Husi

840

840

840

Barlad

870

870

880

Adjud

860

860

880

Marasesti

885

885

910

Tecuci

895

895

915

Focsani

900

900

925

Galati

960

960

975

Cazasu

970

970

990

Braila

975

975

990

Chiscani

980

980

998

Gropeni

990

990

1.010

Ciocile

995

995

1.020

Tulcea

1.010

1.010

1.020

Babadag

1.040

1.040

1.050

Avand in vedere distributia columbofililor, indiferent daca participa sau nu columbofili din Negresti sau Babadag la etape, clasamentele vor fi:
General– toti columbofilii

Zona 1: Negresti, Targu Ocna, Vaslui, Husi, Barlad, Adjud, Marasesti, Tecuci, Focsani

Zona 2: Galati, Cazasu, Braila, Buzau, Chiscani, Gropeni, Ciocile, Tulcea, Babadag

Pe Centre de imbarcare: Braila (Danubius Braila si Delta Tulcea), Focsani, Husi, Galati si Tecuci

Pe Asociatii: Cuza Vaslui, Danubius Braila, Galati, Milcovul Vrancea

Porumbeii vor fi lansati la etapele de fond dimineata. La etapele de maraton se vor lansa astfel – Rozan 1 sambata dimineata la prima ora, Dabrowa si Rozan 2 vineri intarziat (ora 10.00).

Centrele de imbarcare la Categoriile Fond si Maraton sunt:
Braila – imbarca membrii Asociatiei Columbofile Danubius Braila si Asociatiei Columbofile Delta Tulcea
Galati si Tecuci – Imbarca membrii Asociatiei Columbofile Galati
Focsani – Imbarca membrii Asociatiei Columbofile Milcovul Vrancea
Husi – Imbarca Membrii Asociatiei Columbofile Vaslui

Planul de zbor a fost stabilit pe 4 ani si poate fi modificat numai prin votul unanim al asociatiilor participante

DISTRIBUIȚI