Premii 2018
Premii in valoare totala de peste 65.000 euro*

Premii etapa Finala Cuza Voda 525 Km
Locul 1:   15.000 euro+ cupa + diploma 
Locul 2:   7.000 euro+ cupa + diploma
Locul 3:   3.500 euro + cupa + diploma
Locul 4-5:  1750 euro+ cupa + diploma
Locul 6-10: 1000 euro +cupa + diploma
Loc 11-15 : 500 euro+diploma
Loc 16-20 :  250 euro+ diploma
Loc 21-30 : 100 euro+diploma+1 porumbel gratis editia urmatoare
Loc 31-40: 2 porumbei gratis editia urmatoare

Premii  etapa semifinala  Darabani 515 km
Locul 1 : 2000 euro + cupa +diploma
Locul 2:  1000 euro +cupa +diploma
Locul 3:   500 euro +cupa +diploma
Locul 4-10: 250 euro+medalie +diploma

Premii categoria Porumbel AS

Locul 1:  1000 euro + cupa + diploma
Locul 2:   500 euro + cupa + diploma
Locul 3:   250 euro+ cupa + diploma

Loc 1 Etapa 1-2-3-Cupa+Diploma+ 1 Echipa Gratis editia 2018
Loc 2 Etapa 1-2-3-Cupa+Diploma
Loc 3 Etapa 1-2-3-Cupa+Diploma

Categoria  Porumbel AS  se realizeaza prin adunarea timpului in zbor al porumbelului la fiecare etapa(6 etape).Castiga porumbelul care realizeaza timpul cel mai mic in zbor.
Castigatorii locului 1 la primele 3 etape(Ghimpati,Movilita,Rm.Sarat)vor primi drept premiu inscrierea GRATIS a unei echipe pentru anul urmator.
-AS Crescator-250 euro+Cupa+Diploma se acorda crescatorului cu cei mai buni 2 porumbei clasati in Finala
-Laureat Crescator-250 euro+Cupa+Diploma-se acorda crescatorului cu cei mai multi porumbei clasati in Finala(Minim 3 porumbei-in primele 2 zile)
-AS Fond-porumbelul cu cele mai bune 2 clasari in Semifinala Darabani-515 Km+Finala Ribnita-565 Km
Loc 1 AS Fond-250 euro
Loc 2 AS Fond-150 euro
Loc 3 As Fond-100 euro
AS Speed—porumbelul cu AS dupa primele 4 etape!
Loc 1 AS Speed-500 euro
Loc 2 AS Speed-250 euro
Loc 3 AS Speed-200 euro
AS 2 etape-3 Etape-5 etape -2 porumbei gratis editia urmatoare!!!
Astfel premiem fiecare etapa!!!
*Premiile afisate sunt calculate pentru minim 2000 porumbei inscrisi.


Participanti 2018

290 crescatori                                                                                        2025 porumbei

Anglia-19

Picture

1.John Murray-5 porumbei
​2.Dudu Sorin-4 porumbei
3.Team UK-10 porumbei

Austria-76

Picture

1.Walter Zerner-5 porumbei
2.Ioan Toader-8 porumbei
3.Paul Popovici+Enache-48 porumbei
4.Walter Leichtfried-5 porumbei
​5.Alfred Steiner-5 porumbei
​6.Clemens Ivanschitz-5 porumbei

Belgia-87

Picture

1.Van De Walle Marc & Franky-5 porumbei
2.Morren Sarah-3 porumbei
​3.A & M Vanhee-10 porumbei
4.Fly-4-Us-Pollin-Denduyver-5 porumbei
5.Team Lambrecht-5 porumbei
​6.Team Martens-Shajahan-10 porumbei
​7.Emiel Denys-12 porumbei
8.Team De Jaeger Freddy-12 porumbei
​9.Jos Thone-25 porumbei

Bulgaria-77

Picture

1.VencislavTsvetkov-9 porumbei
2.Valentin Milev-7 porumbei
​3.Petar & Kiril Raponski-10 porumbei
4.Georgi Izvorski & Dimktar Zdravkov-7 porumbei
​5.Asen Benovski-6 porumbei
6.Ivaylo Kochovski-2 porumbei
​7.Ivan Ivanov-10 porumbei
​8.Balkanivet-10 porumbei
9.Ilhan Mustafa-5 porumbei
10.Stefan & Deni Radevi-6 porumbei
​11.Nasko Stoianov-5 porumbei

Cehia-2

Picture

1.Zdenek Pavlik-2 porumbei

China-31

Picture

1.Emiel Denys-Qiu Qiao Zhen-12 porumbei
​2.Deigner-Sun Lin-5 porumbei
3.Emiel Denys-Zuzhin-8 porumbei
4.Chen Jian Rong-6 porumbei

Croatia-22

Picture

1.Bosko Jenjic-12 porumbei
2.Zeljko Agatic-2 porumbei
3.Dens Culic-5 porumbei
​4.Derby Brod-3 porumbei

Danemarca-5

Picture

1.Helle og Jens Pedersen-5 porumbei

Elvetia-10

Picture

1.Team Wirz-5 porumbei
​2.Oskar Anderhub-5 porumbei

Franta-40

Picture

Germania-252

​1.Team Greg-25 porumbei
2.Sylvain Henry-9 porumbei
3.Team Flavigny MSL-2 porumbei
4.Alain Hallard-1 porumbel
​5.Jacques Ferouelle-3 porumbei
Picture

1.Andreas Wollenhaupt-5 porumbei
2.Andreas Behlke-12 porumbei
3.Familie Joekel-12 porumbei
4.Team Stretz-10 porumbei
5.Familie Soellner-20 porumbei
6.Klaus Jaeger-10 porumbei
7.Rolf Bogoczek-5 porumbei
8.Joern Schuetze-10 porumbei
9.Theo & Markus Lecke-5 porumbei
10.Wilfried zur Loewen-3 porumbei
11.Karl Heinz Lang-6 porumbei
​12.SG Steffl-12 porumbei
13.Reinhard Gebhardt-12 porumbei
14.I.u.F.J. Hirschmann-5 porumbei
15.Team Feuriger Fluegel Krosigk-5 porumbei
16.Lea Soellner-5 porumbei
17.Gerhard Debus-5 porumbei
​18.Siebert-Guenther-3 porumbei
19.KH Wichert-12 porumbei
​20.Marquart & Soehne-12 porumbei
21.Udo-Juergen Schneider-11 porumbei
​22.Josef Kusser-6 porumbei
23.SG Schmidt-Sommers-5 porumbei
24.Team Jupid-6 porumbei
25.Dieter Bartczak-10 porumbei
​26.KH Koch-10 porumbei
27.Matthias Sprang-6 porumbei
28.Gerhard Gaust-6 porumbei
29.Team Huber-4 porumbei
30.Christian Biel Pigeons-5 porumbei
31.Reinhard Wernz-7 porumbei
32.SG Meissner & Scheurer-5 porumbei
33.Piriu Titi-2 porumbei

Grecia-55

Picture

1.Senekidis Kostas-15 porumbei
2.Eirini O.Y.K.-5 porumbei
3.G&D Aslanidis-12 porumbei
4.Spyroy Kostas-6 porumbei
​5.Derby Halkidiki-4 porumbei
6.Team Ntellas Giorgos-8 porumbei
​7.C.K. Loft-5 porumbei

Hong Kong -6

Picture

Emiel Denys-Hui Chun Ping-6 porumbei

Irlanda de Nord-10

Picture

1.Emeralds & Diamonds Dynasty-10 porumbei

Italia-64

Picture

​1.Wonder Pigeon-5 porumbei
2.Nasternak Tomasz-2 porumbei
3.Tanasa Daniel-5 porumbei
4.Nitu Robert Petre-10 porumbei
​5.Cimpean Sebastian-5 porumbei
​6.Bruma Adrian-5 porumbei
​7.Saviuc Dumitru Claudiu-6 porumbei
​8.Fratii Miu + Gaciu-2 porumbei
9.Catani Marco-5 porumbei
10.Fast Pigeons & Laro Ervin-10 porumbei
11.Grappa Matteo-3 porumbei
​12.Bolondi Walter-1 porumbel
​13.Gutas Mihai & Silviu + Albusoiu Ionut-5 porumbei

Japonia-4

Picture

1.Emiel Denys-Kawabuchi-4 porumbei

Norvegia-77

Picture

1.Bjorn Ove Helgesen-12 porumbei
2.Team Norwegian Turbo-5 porumbei
3.Martin Savareid-10 porumbei
​4.Lars Eikeland-5 porumbei
​5.Sveinar Kringlebotten-2 porumbei
​6.Arctic Loft of Norway-10porumbei
7.Team Blokkungene-10 porumbei
8.Team Tufte-Heggland-10 porumbei
​9.Team Vihovde-Maldarascu-8 porumbei
​10.Per Bjarte Ludviksen-Balint Iuliu-5 porumbei

Olanda-128

Picture

1.Corvo-2 porumbei
​2.Lowlands Loft-15 porumbei
​3.Hok.M Reijnen-Bolton-25 porumbei
​4.Ricky Loft NL-7 porumbei
5.Bert Ploeg-6 porumbei
6.Caspar Lurvink-10 porumbei
7.Sunshine Team Twente-5 porumbei
8.Buurstra-5 porumbei
9.Sjaak Buwalda-5 porumbei
​10.Team ECM Woustra-5 porumbei
11.Dr.Henk De Weerd Pigeons-20 porumbei
12.Familie Brinker-5 porumbei
13.Team Van Veen-Koops-5 porumbei
​14.Team B.Koops-5 porumbei
15.Ed Mol-3 porumbei
​16.Peter Kos-5 porumbei

Polonia-277

Picture

1.Babinski Mariusz-10 porumbei
2.Rajmund Chwarzynski-5 porumbei
3.Maziarz Racing Team-85 porumbei
4.Pawel Dabrowski-5 porumbei
5.Kruk Piotr-2 porumbei
6.Kuniszewski Tomasz-5 porumbei
7.Miroslaw Mazurek-5 porumbei
8.Jan Zyznawski-5 porumbei
9.Szymon Pienszke-5 porumbei
10.Master Team-10 porumbei
11.Team Pomorze-5 porumbei
12.Wojciech Jackiewicz-5 porumbei
13.Barth Janusz-5 porumbei
14.Grzegorz Szymanski-5 porumbei
15.Tarasiuk Jerzy-10 porumbei
16.Gadzina Andrzej-5 porumbei
17.Bochenczak Jan-5 porumbei
18.Marek Przywara-5 porumbei
19.Team Suffener-5 porumbei
20.Marian Gorka-10 porumbei
21.Jan Lesniak-5 porumbei
22.Kruczek Krzysztof-5 porumbei
23.Dariusz Zajac-5 porumbei
24.Grzywa Mateusz-5 porumbei
25.Maja(Marek Morel)-5 porumbei
26.Salapat Pawel-5 porumbei
27.Janta Krzysztof-5 porumbei
28.Victory-5 porumbei
29.Lorek Losinski-5 porumbei
30.Czapiewski Gromowski-5 porumbei
31.Tadeusz Kicko-5 porumbei
32.Hubert Osko-5 porumbei
33.Marek Nowosielski-5 porumbei
34.Moszkowicz Tomasz-10 porumbei
35.Boldol Jerzy-5 porumbei

Portugalia-22

Picture

1.Sporting Pigeons Team-12 porumbei
2.Rogerio Germano-5 porumbei
​3.Antonio Estrangeiro & Tutipet-5 porumbei

Rep.Moldova-23

Picture

1.Gorbatovschi Dumitru-8 porumbei
2.Palitu Victor-5 porumbei
3.Motria Cristian-5 porumbei
​4.Florea Vovcik-5 porumbei

Slovacia-5 

Picture

1.Team Evin Peter – Noemi-5 porumbei

Spania-69

Picture

1.Winkie Pigeons-12 porumbei
2.Dodea Claudiu-5 porumbei
3.Coanda Danut-7 porumbei
4.Rida-6 porumbei
5.Fraty Strunga Cosmin y George-10 porumbei
6 Tandem CVN & JAGP-5 porumbei
​7.Derby Vinaros CVN-5 porumbei
8.Cristian Marin-3 porumbei
​9.Aldea Sorin-6 porumbei
​10.Tandem In Memoriam-5 porumbei
11.Daniel Tapaloaga & Fiul-5 porumbei

Ucraina-5

Picture

1.Bizuschko Stefan-5 porumbei

Ungaria-86

Picture

1.Orban Marton-10 porumbei
​2.Viglidan Agoston-10 porumbei
3.Viglidan Peter & Matyas-6 porumbei
4.Pusztai-Herold-12 porumbei
5.Toth Ferenc-5 porumbei
6.Csorba Team-20 porumbei
7.Horvath Team-5 porumbei
8.Markus-Markus-5 porumbei
9.Pusztai-Herold Team-5 porumbei
10.Kovacs Joszef-5 porumbei
11.Fenyvesi Balazs & Norbert-2 porumbei

Taiwan-6

Picture

1.Emiel Denys-Lin Chi Cheng-6 porumbei

Thailanda-5

Picture

1.Thailand World Championship-5 porumbei

Turcia-66

Picture

1.Kirkpinar Arena OLR-5 porumbei
2.Yusuf Karakurt-35 porumbei
​3.Goluglu & Kizil-4 porumbei
4.Paksoy Kardesler-5 porumbei
5.Yildiz Kardesler-5 porumbei
6.Mehmet Bulduk-2 porumbei
7.Figo Mehmet-10 porumbei

Romania-499

Picture

1.Christian C + Emmanuel B-10 porumbei
​2.Mirauta Daniel + Cornel-5 porumbei
​3.Vraciu Petrica-5 porumbei
4.Postelnicu Mihai-5 porumbei
​5.Radulescu Noni-15 porumbei
6.Femi Onur-5 porumbei
7.Duica Iulian-20 porumbei
8.Uta Viorel-5 porumbei
9.Tanase Alexandru-5 porumbei
10.Ispas Mihaita- 23 porumbei
11.Fratii Barbu-5 porumbei
​12.Petrescu Emilian-5 porumbei
​13.Gergely & Chira-3 porumbei
​14.Miki & Cornel-5 porumbei
15.Dicu Gheorghe-5 porumbei
16.Fratii Ciobanu-5 porumbei
17.Florin Benicarlo-5 porumbei
18.Ciocan Florin-5 porumbei
​19.Black Sea One Loft Race-5 porumbei
20.Suican Dan Gabriel-2 porumbei
21.Circiumaru+Bogdan-10 porumbei
22.Fam.Tamas D+D+D-5 porumbei
23.Tudorachi + Bucsa-1 porumbel
24.Cristea Florinel-5 porumbei
​25.Grosu +Lore-8 porumbei
26.Vlad C & Dicu G.-5 porumbei
27.Romanian Golden FCI-7 porumbei
28.Team Agro-6 porumbei
29.Fratii  Georgescu-5 porumbei
30.Adrian Floraru-5 porumbei
31.Grigorescu Florin-5 porumbei
32.Tim Geoms-Oltu-5 porumbei
33.Tim Geoms-Patru Bogdan-5 porumbei
34.Patru Bogdan-1 porumbei
​35.Furnica + Andrei C-2 porumbei
36.Megelea + Cartoaje-5 porumbei
​37.Lazarica Florin-7 porumbei
​38.Brastaviceanu Ion-2 porumbei
39.Kos-5 porumbei
​40.Pusac Adrian-5 porumbei
41.Stetco Viorel-2 porumbei
42.Cucerca Nicolae-2 porumbei
43.Timis Ilie-5 porumbei
44.Asoltanei Dinu-5 porumbei
45.Andreica + Bucsa-5 porumbei
46.Andreica Gheorghe-5 porumbei
47.Cajvana OLR-6 porumbei
48.Fratii Cirican-10 porumbei
49.Bigiu Iulian + Vasi Cip Alex-35 porumbei
50.David Boby+Tyby-2 porumbei
51.Mardale Madalin-5 porumbei
52.Stroe Florin Alin-5 porumbei
53.Team N-5 porumbei
54.Crescatoria Forum-5 porumbei
55.Stroe Marian-5 porumbei
​56.Stanescu & Dobre-10 porumbei
​57.Nagy Gyula-5 porumbei
58.Udrea Catani + Alice-12 porumbei
​59.Catrinescu Gabriel-5 porumbei
​60.Pojum 47 Loft-5 porumbei
61.Breazu Mihai-5 porumbei
62.Bibi Stefanescu-5 porumbei
63.Olteanu Cosmin-10 porumbei
​64.Porumbei de Top OLR-7 porumbei
​65.Balas Alexandru-3 porumbei
66.Sandu Catalin & Florica-3 porumbei
​67.Jurau Cristian-5 porumbei
68.Carmazan & Constantin-5 porumbei
69.Dumitrache David-5 porumbei
70.Brebeanu Florin-5 porumbei
71.Megelea Razvan-5 porumbei
72.Megelea + Comanescu-5 porumbei
73.Radu Robert-5 porumbei
74.Antofie Catalin-4 porumbei
75.Ungureanu Auras-5 porumbei
76.Dragut + Stefan-5 porumbei
77.Voicu Leonard-2 porumbei
78.Barbu Catalin Nicusor-3 porumbei
79.Ciprian & Vlad Brezeanu-5 porumbei
80.Bucur Catalin & Evelin-6 porumbei
​81.Arad Express FCI-5 porumbei
​82.Tules Denis+Ialcin-5 porumbei
​83.Oltenia Golden Trophy-5 porumbei
84.Patruca + Tacea-3 porumbei
85.The Team Bold’s Caracal-2 porumbei