Columbodromul din Algarve, in sudul Portugaliei, situat langa ocean, la 500 m de statiunea Monte Gordo, cu una din cele mai bune plaje din lume, intr-un cadru idilic, cu o multime de hoteluri luxoase si vreme frumoasa garantata.

Algarve este una din cele mai infloritoare zone din Europa in ceea ce priveste sportul columbofil, cu crescatori tineri si eutuziasti. Tot aici gasim faimoasele “sate” columbofile si sedii de cluburi cu arhitectura si confort, iesite din comun, construite sub “bagheta” presedintelui Rui Emidio, un adevarat lider caruia i se datoreaza mult din evolutia columbofiliei in aceasta regiune.

Taxele de participare sunt acceptabile, premiile sunt imense!

RACE CALENDAR 2016

.

– 1. Training– 12 Juli– Azinhal- 10 km- fara calificari

– 2. Training– 15 Juli– Pereiro- 25 km – fara calificari

– 3. Training– 19 Juli– Espírito Santo- 35 km

– 4. Training– 22 Juli– Mértola- 50 km

– 5. Training– 26 Juli– Vale Açor- 75 km

– 6. Training– 29 Juli– Beja- 100 km

– 7. Training– 2 August- Vidigueira- 120 km

– 8. Training– 5 August- Évora- 150 km

– 9. Training– 12 August– Azaruja- 170 km

– 1. Race– 19 August– Monforte – 205 km

– 2. Race– 26 August– Portalegre– 230 km

– 3. Rce– 2 September– Évora – 150 km

– 4. Race– 10 September– SEMI_FINAL SILVER RACE- Castelo Branco– 300 km

– 5. Race-24 September– FINAL GOLDEN RACE- BRAGANÇA – 500 km

Team Florea Sorin participa cu 11 echipe. O echipă fiind alcătuită din 3 porumbei.

PARTICIPANTS 2016

FINAL LIST

COUNTRY TEAM NAME TEAMS PAY- YES/NO
AE Almanaori / José Almeida 1
AL Team Albania 1
AT Alois Wiefler 4
AT Butyka Ferenk 1
AT Clemens Ivanschitz 2
AT Dominik Volnhofer 1
AT Franz Fuchs 2
AT Helmut Heiland 1
AT Huber Josef 1
AT Josef Riegler 1
AT Krempler Maria 1
AT Kutlesa Team 2
AT Lutz Primes 1
AT Manfred Kleninger 1
AT Marco Gratzer 1
AT Neag Beniamin 2
AT Poeckl Gotlieb & Sabine 2
AT Robert Marjanovic 4
AT Schickbauer Franz 1
AT Walter Straif 6
AT Weinberger- Noeres 4
AT Wolfgand & Andrea Miks 1
AT Zerner Walter 1
BA Team Istočnjak 1
BE BDS Team 2
BE Campos & Flanders Collection 3
BE Daho Squad- David Hoorelbeke 1
BE De Winter Maurits 1
BE Dirk Leekens 1
BE Dirk Martens 5
BE Dirk Van Den Bulck 1
BE Dirk Verstichelen 1
BE Dominique Velghe 2
BE DVV-Pigeons 2
BE Erik Nachtergaele 1
BE Frederik Leliaert 1
BE Gao Jing-Leutenez 2
BE Goris & Vrins 2
BE Gustaaf e Jan Bisschop 1
BE Hoorelbeke David 1
BE Huybregts- Aerts 1
BE Johan Huybregts 1
BE Jos Thoné 1
BE Leo Heremans 1
BE Claessens- PEC 5
BE Milis-Govaerts 1
BE Mira´s Team 1
BE Nicole & Henk de Weerd 2
BE Norman, Nicolas & Filip 4
BE PEC Racing team-ADK 2
BE Rik Cools Syndicate 2
BE Robert Van Landschoot 1
BE Steven Van de Velde 1
BE Team Atomium 2
BE Team Casino 1
BE Team Coppens -Seghers 2
BE Team Gaquire Francis 1
BE Team Kever- V d Straeten 1
BE Team Koppenberg 1
BE Team Pierrot 1
BE Team Sebastien & Hugo 1
BE The Soontjens Loft- W. Everaert 1
BE The White Pigeon Lofts 1
BE Van Herzeele 1
BE Vanrobaeys Racing Team 4
BE Yang Zhi Guo-Leutenez 2
BG Appaz Tozchala 1
BG Dimitar Kasabov 1
BG Dimitar Todorov 4
BG Edip Shaban 2
BG G. Stoev & D. Todorov 1
BG Georgi Kondev 2
BG Ivan & Dimo 2
BG Ivaylo Kochovski 1
BG M. Kumanov & S. Radev 2
BG Marian Pascov 3
BG Mixail Ivanov 1
BG MK & SR & DT 1
BG Plamen Kostadinov 1
BG Sofia One Loft Race 5
BG Svilen Penkov 1
BG Team Etar 1
BG Team Happy 3
BG V. Milev & G. Izvorski 2
CH Bucher & Peixoto 1
CH Deigner & Friends 2
CH Dominike OTT 3
CH Empadi Racing Team 1
CH Hans Burkart 1
CH Hösli Walter 1
CH Igor Milosevic (Aero Flot Team) 1
CH Ivica Milanovic 1
CH Jean Pierre Nell 1
CH Josef Lambrigger 1
CH Licina & Iset 1
CH Onorio Pietro 1
CH Oskar Anderhaub 1
CH Paulo Ribeiro 1
CH Paulo Ribeiro & Ferreira 1
CH Paulo Ribeiro & Leandra 1
CH Paulo Ribeiro & Peixota 1
CH Peixoto & Pimenta 2
CH Peixoto & Pimenta & Ribeiro 1
CH Peixoto & Ribeiro 1
CH Ruedi Martin 1
CH Simon Wolf 2
CH Team Bucher + Gehrken 2
CH Team Wirz 2016 1
CH Team Wirz-Fly to win 1
CH Team Wirz-Mia Power 1
CH Team Wirz-Morlialp 1
CH Team Wirz-Niro 1
CH Urs Sehnder 1
CH Werner Morf 2
CH Wisk Alois 1
CN Team Helios & Yu Tao 13
CZ Cihak Team 1
CZ Filipi Team 1
CZ GPG Oversize 4
CZ KOMO Team Konopik & Motre 1
CZ Kubacek Lubomir 3
CZ MaSi Team Taborsky 2
CZ Pistek CZ Team 1
CZ Rein Team 2
CZ Skrbek Marek 3
CZ Svoboda & Lekes Team 2
CZ Zdenek Pavlik 2
CZ Zlicar Roman Team 1
DE Abrakadabra 1
DE Adlige Allgauer 7
DE Alexander Eider 1
DE Alexander Gebel 9
DE Alfons+Helmut Klaas 7
DE Allgauwings 2
DE Alois Fasselt 1
DE Altmiks, J. / Soudy H. 1
DE Andreas Behlke 1
DE Andreas Habel 1
DE Andreas Moeller 3
DE Andreas Schwald-Pfeil 1
DE Andreas Siller 2
DE Bastuck-Quinten 1
DE Bernd Marx 1
DE Bernd Schmidt 1
DE Bernd Wichmann 3
DE BIG-Team Florea Sorin-Klaas Stieneker 1
DE Blue Thunderbirds 3
DE Bordeteam 2
DE Brandmuller 2
DE Brieftaubenfreunde OWL 5
DE brieftaubensport-international.de 1
DE Britta Drexler & Hans-Peter Brockamp 2
DE Brunnet Bernd 1
DE Buck H. Racing Pigeons 2
DE Bülent Mavis 1
DE Casselmann, Elfriede & Albert 2
DE Christoph Muller 1
DE Claudia Schwarm 2
DE Costel Zavodnicu 1
DE Daggi und Klaus 1
DE Daum, Thorsten & Finn Leon 1
DE Deigner + Friends 1
DE Detlef Schüring 1
DE Die Rottalbomber 2
DE Dietmar & Willi Schulz 1
DE Dobrowsky, Volker 2
DE Edgar Peter 5
DE Edi Hölscher 1
DE Egon Maas 1
DE Ernst Muller 2
DE Ernst Radke 1
DE Erwin Hubold 1
DE Eßer Hans-Paul 2
DE Fell-Familiy 1
DE Feuriger Flügel Krosigk 5
DE Franz & Agnes Keller 1
DE Franz Kleinhans 1
DE Friedhelm Klein 2
DE Gebrüder Reinhard 1
DE Geiger + Kornelius 3
DE Georg Haas 1
DE Georg Oswald 2
DE Gerhard Raum 1
DE German Flying Devils 1
DE Günter Götz 2
DE Günther Gärtner 2
DE Hans Bruehl 1
DE Hans Rutsch 1
DE Hans-Joachim Göben 3
DE Hanssen – Vogelsang 1
DE Harald Below 2
DE Harald Herbach 1
DE Hardy Kruger 2
DE Hartmut Buse 1
DE Heinz Fenten 1
DE Heinz Hansen 2
DE Heinz Hilleke 4
DE Henning Dressler 2
DE Herbert Bresser 2
DE Heribert Gertkämper 1
DE Hermann Niesing 1
DE Herrmann Wienekamp 2
DE Holger Seifert 2
DE Horst Weller 2
DE Horst Werner 2
DE Hotel Adelmann 3
DE Hubert Mueller 1
DE Hubert Pfoh 1
DE Ingrid + Margret Kugler 1
DE Intruper Jungs 1
DE Jager + Sohn 2
DE Jens Borker 2
DE Joachim Welzel 1
DE Joerg Schmitz 1
DE Johannes Korte 5
DE Johannes Rimmele 5
DE Jorg Kokartis 1
DE Josef + Michael Dietz 1
DE Josef Arens 1
DE Josef Gerling 1
DE Josef Hölscher 1
DE Juergen Stefaniszyn 3
DE Jürgen Winter 1
DE Karl Buse 1
DE Karl Heinz Koch 2
DE Karl-Erich Röltgen 2
DE Karl-Heinz + Timo Wagner 2
DE Karl-Heinz Müller 2
DE Klaus Klotzbucher 1
DE Klaus Stretz 2
DE Klaus Wüstefeld 2
DE Kleser & Hallmann 1
DE Körneke Gerhard 2
DE Krumrey/Pewinski 1
DE Kurt Kinscher 1
DE Leo Vogel 1
DE Loh-Racing 1
DE Lücking Loft 1
DE Ludwig Kölbl 2
DE Maisenteam 1
DE Manfred Meyer 2
DE Marc Brett 3
DE Marco Mattis 1
DE Marek Schmidt 2
DE Mario Filaus 1
DE Mark Buse 4
DE Mark Buse & Fam. 3
DE Mathias u. Otmar Theisen 1
DE Meinolf Büser 3
DE Michael Hoop 1
DE Mike Wallum 1
DE Monika & Jurgen Gebhart 1
DE Nehat Gjema 1
DE Nils Gerdemann 1
DE NoMa 1
DE Oliver Eschenberg 1
DE Oliver Heckl 2
DE Ostseerennen.de 2
DE Party-Schwarzer 1
DE Paul Rüweling 1
DE Peter & Bianca Kocks 2
DE Peter & Erna Schacht 1
DE Peter Fuschera 1
DE Peter Hildmann 1
DE Racing Team Hochstrass 1
DE Racing Team Illusion 2
DE Rafal Kozicki 6
DE Ralf Michalczak 3
DE Ralf Römer 1
DE Rasim Nihat 2
DE Rehm, Wilheim & Sohn 1
DE Reinhold Schüler 2
DE Rene Siebertz 1
DE Roland + Thomas Kugler 1
DE Rolf Berger 3
DE Rolf Horstmann 1
DE Rolf Huchthausen 2
DE Rudolf Petan 1
DE Ruhrpottjungs 7
DE Sabine & Ralf Kurth 1
DE Scheiker-Flick 1
DE Schostok, Peter 1
DE Schubring Siegward 1
DE Schwabenpower 1
DE SG Birkenbach 1
DE SG Dieter & Frank Hundstein 2
DE SG Fuchs + Wolf 2
DE SG H.+D. Koffler 3
DE SG Klusak-Rill 2
DE SG Möller + Hammacher 2
DE SG Roehl S.+H. 2
DE SG Schilling-Klusak 2
DE SG Schmidt-Sommer 1
DE SG Schumann/Sommer 2
DE SG Steffl 6
DE SG Tamoszus 2
DE SG Weishar-Brandt-Schmidt 2
DE Silverwings 2
DE Simon Seeger 2
DE Steckenbiller 3
DE Stefan Blocher 1
DE Stefan Redlich 1
DE Stephane Fuss 1
DE Stieneker Klaus 11
DE Sudafrika-Club 2001 1
DE T.E.Breeding Lofts Heinzinger 4
DE Team “La Paloma Sontheim” 1
DE Team “Ladies” 1
DE Team “Men” 1
DE Team “Wir Zwei” 1
DE Team A. Laxy 1
DE Team Atemlos 1
DE Team Bad Boys 1
DE Team Behl 2
DE Team Beier/Tritthardt 1
DE Team Belm / Jever 1
DE Team BePeJo 1
DE Team Brochterbeck 2
DE Team Burgwald 3
DE Team Deichkinder 2
DE Team Dietzhölztals 2
DE Team Einhausen 1
DE Team Felix 1
DE Team Flying Bavaria 2
DE Team Franken Ringler 1
DE Team Franzsander-Sieweke 2
DE Team G&Ro 1
DE Team Groene & van Rendsburg 1
DE Team Gudz 2
DE Team H u. M 1
DE Team Hanssen 1
DE Team Heidjer 2015 4
DE Team Heimkehr Schilling/Gudz/Okos 1
DE Team Helios Bucher + Gehrken 3
DE Team Hessen Mitte 1
DE Team Horst & Anneliese Zikeli 2
DE Team I + F.J. Hirschmann 2
DE Team Kattau/Inselmann 1
DE Team Kespohl-Nottebaum 1
DE Team Kleemann 1
DE Team Koblenz 1
DE Team Koenig Ludwig II 2
DE Team Lang-Jökel 1
DE Team LBS (Lehmkuhl-Boes-Stieneker) 1
DE Team Lehrte 2
DE Team Leipzig 2
DE Team Lole 1
DE Team LU 1
DE Team Lucky Loosers 2
DE Team Luther Wittenberg 2
DE Team Maarwerker 1
DE Team Machern 1
DE Team Manne 1
DE Team Marien 1
DE Team Marien/Targatz 1
DE Team Maxi 99 2
DE Team Neumuhl 2
DE Team Pegasus Germany 2
DE Team Peter und Paul 1
DE Team Peters-Laumann 1
DE Team Reichstein 2
DE Team Rising Sun 2
DE Team Ruhr Napirala 1
DE Team Ruhr Thielen 4
DE Team Sachsen 1
DE Team Saturn 1
DE Team Schlenk W./Schwarm C/Schleich 2
DE Team Schmerzer 1
DE Team Schulz 2
DE Team Schulz-Boeinghoff 1
DE Team Siebert-Günter 3
DE Team Sieg 2
DE Team Steigerwald 1
DE Team Steppenwolf 2
DE Team Stromboli 1
DE Team Sylt 2000 10
DE Team Till 1
DE Team TIT 1
DE Team Unterelbe 1
DE Team Varus 1
DE Team Voll Gaz 11
DE Team Waldeck 3
DE Team Wandrach 3
DE Team Wiegand & Meissner 2
DE Team Wieneke-Trienens 1
DE Team Wolfram 2
DE Team Wolfsberg 2
DE Team Wonderful 3
DE Team Zager-Stieneker 2
DE Thomas Fey 1
DE Thomas Frömsdorf 2
DE Thomas Wessels 1
DE Thorsten Daum & Walter Thun 1
DE Time Bandit 3
DE Tres Amigos 1
DE Turbo Motzlich 1
DE Udo + Helma Gebhardt 2
DE Uwe Alther 1
DE van Well-Walterfang 1
DE Walter Naumann 2
DE Warnowfighter 1
DE Werner &Michaela Held 1
DE Werner Grothe 13
DE Wilhelm Stoll 11
DE Willi Holstiege 1
DE Winkelhahn-Schenk-Sieweke 1
DE Wodan-SDT 1
DE Xaver Heinloth 3
DK Claus & Ulrik 2
DK Ebbe Holm 1
DK Golden Birds 2
DK Jan &Bendt 1
DK Johs & Mogens 1
DK M&C Hansen 1
DK Roennov – Sport.DK 1
DK The Golden Boys 1
EL John-Pap 1
EL K.Nikos & K. Sakis 2
EL Kagias D & A 1
EL Petrita L + Spirou K 1
EL Senikidis Kostas 1
EL Spirou Kostas 1
ES Alex Cherghe 1
ES Anibal Garcia & P.Rodrigues 2
ES Antonio Castillo Jesus 1
ES Bousselham Bennanne 2
ES David Serrano 1
ES Diablos de Cuba & Dama 1
ES Diablos de Cuba & Gustavo 1
ES Diablos de Cuba Y Lolo 1
ES Equipa Olivares 3
ES Florencio Meleno 1
ES Florençio Meleno Kohl 1
ES Francisco Javier Borrego 1
ES Gonzalo Valero 2
ES Juan Andres G. Perez 1
ES Juan Antonio Becerra 1
ES Manoli Lopez Martin 1
ES Manuel Lociga Gonzalez 1
ES Miguel ramon Delgado 1
ES Mocanu Jonut 1
ES Monederos & R. Montesino 1
ES Oswaldo Betancort & Jose Tabares 8
ES Paco Carranza 1
ES Peña sal y retama 2
ES Rafa, Gabriel & Diablos 1
ES Rafa, Gabriel, Luis & Diablo 1
ES Rafael Rodriguez 1
ES Roberto Cores Ulloa 3
ES Ruiz Rapaz Bernabé 1
ES Sas Ryzad 1
ES Sergio Gomez Rodriguez 7
ES Stefan Ljubomirov 1
ES Tandem Martin Y Octavio 1
ES Tandem San José 1
ES Tandem Tortosa 1
ES Tandem, Canales & Zapater 2
ES Tanden Bernabe Y Sergio Cabrera 1
ES Tanden Portmany 2
ES Tanden Ruiz & Rapaz & Bernabé 1
ES Tanden Vecelin Javier Arriba 1
ES Team Achaman 2
ES Team Banaderos 1
ES Team Guayadeque 2
ES Team Manuel, Yoyo & Gustavo 1
ES Team Nestor e Paca 2
ES Team Tenerife 1
ES Vencelin Valentim/ Hriszov 1
ES Victor M. Rodriguez 2
ES Z Palomas 1
FR Carbure de Tungstene 1
FR Team Aviators Loft 1
FR Team GSM 1
FR Team Henry Sylvain 1
FR Team Mendes-Narciso 1
FR Team Pirates 1
FR Team PKK 1
HR AustCro Team 1
HR Bosko Jenjic 3
HR Davor Matic 2
HR Denis Culic 1
HR Filip Pudic Family Team 2
HR Pervan Cro Team 1
HR Stojak Ante 2
HU Fenyvesi Balasz & Norbert 1
HU Kiss Gyula Sándor 1
HU Pinter Pigeon Team 2
IE 3 Amigos 1
IE A Moran & Bowden 3
IE Alan & Suzanne Daniels 2
IE Brencon Lofts 4
IE Cork Rebels 1
IE Corn Store 2
IE Creach Lofts 1
IE D. Howe & A M Gury 2
IE Danny Dixon 1
IE Derek Mullen 1
IE Donnelly & Kirkwood 11
IE East Coast Flyers 4
IE Galway Tribesman 1
IE Garreth Hensey 2
IE Gerard Mc Keown 2
IE Gerry Daly Beaumont Lofts 1
IE Gerry McCourt 1
IE Gregory & Hodgkinson 2
IE Grogan & Kearns 1
IE H & C Thorpe & Morrow 5
IE H D A Kallmeyer 3
IE Homan & Mc Kenna 1
IE J & J Carabini 2
IE J Hamilton & Sons 1
IE J.Mc Dermot & Sons 2
IE John Birmingham 1
IE John Byrne 3
IE John Kenny 1
IE Johnson & Leonard 2
IE Jos Reilly Team Ireland 11
IE Kegan & Darling 2
IE Lar Sheetman 1
IE Last Of The Summer Wine 1
IE Leinster Premier CC 1
IE Lester Audoire 1
IE Lucas Lofts 1
IE Magnificent 4 33
IE Mariusz Witkowski 1
IE Mark Cullinane 1
IE Mattie Moore 1
IE Mean Machine 2
IE Michael Johnson 2
IE Mighty Munster RFC 1
IE O’Donnell Dream Team 2
IE P & J Jones 1
IE Paddy Brophy 1
IE Pat Maher 1
IE Robert Daly 1
IE Safet Duran 2
IE Team Curran & Rush 3
IE Team TMD 1
IE The Father Tucker Syndicate 1
IE The Golden 8 Syndicate 3
IE Tom Cahill 1
IE Tristan Mc Loughlin 4
IE Wallace & Stobs 1
IE Wayne Carrol 3
IE Wild West 2
IT Caltavituro Paolo 1
IT Cimpean Sebastian 2
IT Crocetta Gabriele 1
IT Ghiacci L. & Camagni E 3
IT Giurca Petre & Marian 2
IT Gutas Mihai & Silviu 1
IT Hanus Vasile 1
IT Laro Ervin 5
IT Nitu Robert Petre 2
IT Paltrineri Cristiano 1
IT T. Nasternak & Leonardo & Relu 1
IT Team Cantú Renato 3
IT Team Italy Pigeons 1
IT Team RSR 1
KW Abdullah Almefleh / J.C. Mocho 1
KW Abdullah Alsehayeb / Jorge Almeida 1
KW Abdullah Bin Mathey / Ulisses Terra 1
KW Abdullah Bohaimed / Regal Lofts 1
KW Abdullwahab Aldahoum / G. Ribeiro 1
KW Adel Alhadeya / Paulo ferreira 1
KW Adel Awad / Adriano Malveiro 1
KW Ahmad Aljouwsri / A. Malveiro 1
KW Alabraq Loft / Bruno Helena 1
KW Aldahoum Loft / Sol Nascente 1
KW Ali Aljouwasri / José Fernandes 1
KW Ali Loft / A. Trindade 1
KW Anwar Alessa / Tozé Estrangeiro 1
KW Bader Alessa / Manuel Teixeira 1
KW Bader Aljouwsri / Rafael S. 1
KW Fahad Bin Jamea / José Almeida 1
KW Hamad Alhadeyain / R. Freire 1
KW Hammed Alsowai / J.C. Mocho 1
KW Hassan Alwatri / Jorge Santos 1
KW Hayder Alhadad / Luis Brito 1
KW Homood Alsahlowl / Ulisses Terra 1
KW Hussain Ali Alazemi / P. Lourenço 1
KW Jaber Alnimer / Francisco Graça 1
KW Jamal Mutlaq / Regal Lofts 1
KW Jassem Alkelab / Rui Tavares 1
KW Mahamad Rassam / G. Ribeiro 1
KW Meshal Eaid / Tozè Estrangeiro 1
KW Mohammad Eyathah / Rafael S. 1
KW Nabeel Albaker / Germano Ribeiro 1
KW Naje Eaid / Paulo Ferreira 1
KW Qanem Homood /Sol Nascente 1
KW Qazey Alotibi / Ricardo Alves 1
KW Saho Alsaho / Adriano Malveiro 1
KW Sami Alfadley / Jorge Santos 1
KW Talal Alhebadah / José Carmo 1
KW Thamer Rashed / C. & A. Pereira 1
KW Youssef Alsalaley / José Carmo 1
KW Zaben Alazemi / Trindade & Santos 1
MD Gorbatovschi Dumitru 1
MD Palitu Victor 1
MD Team Dima & Tibi & Cálin 1
NL Add & Astrid van Berkel 1
NL Albert Mylof 1
NL Albert Nijman 3
NL Alex Koelewijn 1
NL Arie Dijkstra 2
NL Arjan Huygen 2
NL Baarda Pingjum 1
NL Baarda, Jaarsma & Ykema 1
NL Bergmans- Timmermans 1
NL Bert Ploeg 1
NL Beverdam Racing Team 2
NL Boers de Kruijk 1
NL Boers Tijssen 1
NL Brandt & Lasterie 1
NL Brinker, Walter 1
NL Burg & Waard 1
NL Bustraan – Dekker Pigeons 1
NL CCM Berkhout 2
NL Cees van Gelder 3
NL Comb. Kemp & Frasa 1
NL Comb. Mantel 1
NL Comb. Poelman 1
NL Comb. van Heide de Vries 2
NL Comb. Van Panhuis 1
NL Comb.van Wanrooij 10
NL Dick Vogelzanq 1
NL Dickmann- Stroetges 3
NL Doldersum-Nyeboer 1
NL Ed Mol 1
NL Ellen en Willem Buurstra 1
NL Erik Reijnen 6
NL Gilles Euser 1
NL Hakvoort-Panhuis 1
NL Hans & Evert Jan Eijerkamp 1
NL Hans vd Berg -Team Twins 8
NL Harm Lamers 1
NL Henk & Nicole de Weerd 2
NL Henk Simonzs 3
NL Hennie & Arie Voskuil 1
NL Hornsveld & Krol 2
NL ISO-Air 1
NL Jan nan´t Oever- F. vd Laan 1
NL Johan van Boxmeer 1
NL Klessen de Lepper 1
NL Laan- Veken 2
NL Lord of Wings- Angelo & Nico 1
NL M. Schoordijk 2
NL Marcel Sangers & Rui Lobato 1
NL Maurick Knipsheer 1
NL Mekes van Boxmeer 2
NL Michel Schuurmans 2
NL Nico Nijhof 1
NL Niftrik- Verweij- de Haan 3
NL Parra Team- Piet V. 1
NL Peter van de Merwe 2
NL Pigeons 4 Pleasure 1
NL R. van de Haterd 1
NL Rien van Oss en Zn 5
NL Rink En Connie Hoeke 1
NL Seggelen Wolvers 1
NL Sjaak Buwalda 1
NL Skyriders Team- G. Marsman 1
NL Slotboom – Hondius 1
NL Stealth Team- J. Brouwer 2
NL Team Brencas. G. Lurvink 2
NL Team Joeperella 3
NL Team Soepboer 2
NL Team Spaanbosch 2
NL Team Utrecht- Van Voorn 3
NL Team Waadkant 2
NL Vonder Benjamins 1
NL Wegrestaurant Napoleon 10
NL Wil & Dirk Geudens 1
NL Will & Falco Ebben 1
NL Zandverstuiving-T. Rosmalen 3
NL Zwaagwesteinde Utd – H. Postma 1
NO Bjorn Ove Helgesen 2
PL Antoszewscy 1
PL Bobek Stanislaw 2
PL Bogdan Michalak 1
PL Büttner- Antoszewscy 2
PL Büttner G & A 2
PL Czeslaw Ciurej 1
PL Grzegorz Fornalkiewicz 1
PL Henryk & Grzegorz Drygala 1
PL Herman & Marek Wencel 2
PL I.K.D. Lepuch 2
PL Jan Wiechoczek 1
PL Jaroslaw Grzankowski 1
PL Jendryski – Kostorz – Wrobel 1
PL Jerzy Tarasiuk 1
PL JKG Transport 4
PL Kazimierz Sieklicki 1
PL Koralewicz Bracia 2
PL Krzysztof Franczak 1
PL Krzysztof Pruski 3
PL Kupka-Smilowski 4
PL Leszek Kutkowski 1
PL MAGBOSS Team 3
PL Miroslaw & Sylwia Slemp 1
PL O.L.R. Krakus 1
PL Podyma-Kopytko 1
PL Roman Albert 1
PL Rzepka Marek & Marcin 3
PL S.M.O.K. 1
PL Slawomir Lisiewicz 2
PL Stanislaw & Jacek Struzik 1
PL Team Europa 1
PL Team Europa 4
PL Team Kowalczyk – Tadeusiak 3
PL Team Szalony Wicher 1
PL Team Ziomek 1
PL Tomasz Wiczling 2
PL Urszula & Krzysztof Mazepa 4
PL Wojciech Klusinski 2
PL Zdzislaw & Dorota Grzelak 1
PL Zenon Szokaluk 3
PT Abel Rodrigues 1
PT Adriano Malveiro 2
PT Alexandre Giro – M.G. SAD 1
PT Anibal Sousa Guerreiro 4
PT Antero Romeira 1
PT António Cardoso Gomes 1
PT Antonio J. Paulino 1
PT António Nazaré 2
PT António Rebelo Santos 1
PT Antonio Santos Mourinho 4
PT Armando Catarino e Luís 2
PT Armando Rocha 1
PT Arsénio Serpins 1
PT Asas da Aroeira 1
PT Bruno Helena 1
PT Cachopas e Madeira 3
PT Carlos Dias 1
PT Churrasqueira TGB-Monção 1
PT Domingos Silva 1
PT Dulce & Milene 1
PT Equipa Regal Lofts 1
PT Fernando Garrido 1
PT Fredy Hunt 1
PT Germano Ribeiro 1
PT Gil ,Pedro & Luis 1
PT Green Evolution 2
PT Henrique Brandão 1
PT Ilídio & António Rodrigues 1
PT Irmãos Felisbertos 1
PT Isidro Reis 2
PT Jansienes Pieter Krast 1
PT Joaquim Guedes 1
PT Joaquim Pinheiro 1
PT Jorge, Telmo & Miguel 2
PT José Cadilhe 1
PT José Claudino 2
PT José Manuel Carmo 2
PT José Rossa Ribeiro 1
PT José Vicente “Glorioso” 1
PT Licínio Moura 1
PT Loja do Canário 2
PT Luis Brito 1
PT Martinho Frutuoso de Sousa 2
PT Mota & Osvaldo 1
PT Nelson Azevedo 1
PT Noémio Sousa 1
PT Orlando Inês 2
PT Os Marretas 1
PT Os Alto da Pirica 1
PT Os Barros 2
PT Os Bravos & Francisco Graça 2
PT Os Matarruanos 1
PT Oswin, Jepson & Clark 1
PT Padrela & Julio 1
PT Papo Cheio & Gino Clicque 2
PT Paulo Campos 1
PT Paulo Rocha 1
PT Pombal João Xavier 1
PT Pombal João Xavier Junior 1
PT Renato Santos e Lino Vieira 2
PT Ricardo Faria 1
PT Rocha e Fernandes 1
PT Rui Lobato & Marcel Sangers 1
PT Silvas & Gonçalves 1
PT Sporting Pigeons Team 1
PT Team ANM-Sotavento 1
PT Team Kaica 1
PT Team Two for Fame 1
PT Team Xavier, Catarino e Serafim 1
PT The WiltShire Wizards 1
PT TPP Group 1
PT V. Azevedo & Domingos 1
PT Valdemar e Pedro 1
PT Vasco Agonia 1
PT Voadores da Gândara 1
RO Adrian Ciobanu 1
RO Antofie Catalin 1
RO Badiceanu + Ionut 1
RO Balica Razvan 2
RO Balkanic Fair-Play 1
RO Black See One Loft Race 1
RO Breazu + Grigorescu 2
RO Breazu Mihai 2
RO Colniceanu Ady 1
RO Familia Bacalu 1
RO Filip & Birtalan 1
RO Florin- Derby Corábia 1
RO Fratii Georgescu+Naum N 1
RO Fratu Ulaicu 2
RO Julian Dinu 3
RO Karscu Alin + Cosmin 1
RO Militaru Cristian 1
RO Miulescu Marian 1
RO New Kids on the Block 1
RO Pigeons Airport Team 1
RO Pitea Laurentiu 1
RO Prestige KMG 1
RO Sorin Dudu 1
RO Stanescu + Dobre 1
RO Stetco Viorel 2
RO Superstars One Loft Race 2
RO Team Florea Sorin 11
RO Udrea Catani 1
RO Ursu Cornel + Isac 1
RO Vlasin Samuel Betuel 1
RO Vremaroiu Alexandru 1
RO Zepciuc Adi 1
RU Krasnaya Armiya 1 1
RU Krasnaya Armiya 2 1
RU Shtalov V.N. 1
SA Abdullah Bekheet / C.& A. Pereira 1
SA Bader Alelayan / Ricardo Alves 1
SK Bednar & Evin Team 1
SK Bodnar Team 1
SK Cislak Team 1
SK Dubaj Team 3
SK Evin Peter & Noemi 3
SK FAB Team 1
SK Fiala Alexander & Tomas 1
SK Frimer J. 1
SK Gasko Team 1
SK GREAG TEAM 4
SK Kavecky & Janicek Team 1
SK Kocsis Team 2
SK Krajcik Andrea & Daniel 1
SK Krajcik Daniel & Andrea 1
SK Kujanik Team 1
SK Las Vladimir & Dana 2
SK Lesnicky Team 1
SK Letko Team 1
SK Magusin Gejza & Lydida 1
SK Marton J. & I. 2
SK Miklosik Team 1
SK Mikulik Team 1
SK Nekoranec Team 2
SK Ondrej Team 2
SK PJ PIGEONS Team 2
SK Rohal Team 1
SK Stehlik Peter Team 1
SK Struhacka Team 1
SK Tatry Derby 1
SK Torysa Team 1
SK Urban & Weis Team 1
SK Valiga Anton 3
SK Vidhod & Ondris Team 1
SK Vidhold & Beer Team 1
SK Vidhold & Lendel Team 1
SK Vidold & PKI Team 1
SK Volentier & Kacian 2
SK Ziacik Team 2
SK Zihlavnik Team 1
SK Zlaty Orol 1
SL Kos Joze 1
SL Vladimir Srebotnjak 1
TR Ahmet Guloglu 1
TR Ahmet Hassan 1
TR Ajder Cetin 1
TR Aydin Afci 2
TR Derby 16 1
TR Emir Fazlioglu 2
TR Emlihan S. Kardesler 1
TR Ercan Vatansever 4
TR Feti Goker 5
TR Hasan Altin Bulak 1
TR Hilmi Okyar 1
TR Huseyin Kecer 1
TR Ismail Ozturk 1
TR Metin Kavak 2
TR Murat Halil Gumus 1
TR Necati Yildiz 1
TR Nevzat Akyurek 1
TR Nihat Ersay 1
TR Ogun- Cem Kose 3
TR Rahmi-Hamza-Erdal 3
TR Recep Ozturk 4
TR Recep-Emín Bayramoglu 7
TR Ridvan Dinçer 1
TR Sampiyon G. Tunca 2
TR Selim-Yakup-Ramo 5
TR Tayyar & Barkin Bassaran 2
TR Team Yildiz Yuksel 2
TR ww.profesyonelposta.com 2
TR Yusuf Karakurt 2
TR Zafer Balta 1
UK Adams & Cross 2
UK Alan Akmenkalns 1
UK Alan Jones 1
UK Alan Richardson 1
UK Alan Ritchie 2
UK Alistair Hogg 1
UK Alister Gibson 1
UK Andrew Wilton 1
UK Asa Williams 1
UK B.M.B Syndicate 1
UK Billy Mill Boys 2
UK Bordon Lofts 1
UK Brian Clayburn 2
UK Castle Rock 3
UK Castle View 1
UK Chris Turner 1
UK Common View Lofts 1
UK Couper Brothers 1
UK Craig Lister 1
UK Crammond, Gilbert & Langstaff 8
UK Crowley & Green 1
UK Daggerchads Team 2
UK Danny Henderson 1
UK David Hinkel 3
UK Derek Bellchambers 5
UK Duncan Kittow 2
UK Durkan Bros 1
UK Edward Hull 4
UK Ewart & Coffey 1
UK Francis Girls 1
UK Fred Emery 2
UK G & C Cooper 1
UK Gareth Williams 2
UK Gary Tomlinson 2
UK Golden Mile Syndicate 3
UK Habro Rowdies 2
UK Harry Boy 2
UK Henderson & Graham 2
UK Hilamb Team 2
UK HLC Syndicate 1
UK Holland Coach Trip Syndiacte 1
UK Humberview 1
UK Ian Hunter 3
UK Jamie Clark 3
UK JDS Syndicate 2
UK Jeff Cranston 1
UK Jeremy Davies 1
UK John Goslings 3
UK John Hodgson 2
UK Keeping Up With The Jones’ 1
UK Keith Young 2
UK Ken Darlington 2
UK Kev Wagstaff 2
UK Kilruskin Lofts 3
UK Lee & Dyer 2
UK Levi Leech 2
UK Lloyd & Kelly 3
UK Marcold Team 2
UK Mark Evans 3
UK Mark Lawson 3
UK Mark Lawson Syndicate 1
UK McFadden & Gumbrill 1
UK Michael Massarella 6
UK Michael Massarella 5
UK Midnight Motors 1
UK Mike Fishlock 4
UK Murphy’s Mob 1
UK Neil Rogers 2
UK Nenlorrie Team 2
UK Newport PSP 2
UK One to Watch 1
UK Orbital Lofts 1
UK Owen & Hogarth 2
UK Patrick Doherty 2
UK Paul Bamford 3
UK Paul Hourihan 1
UK Paul Stacey 1
UK Paul Stobbs 5
UK Peter Fox 2
UK Peter Keogh 1
UK Peter Williams 2
UK Plymouth Pilgrims 3
UK Prettejohn & Underhill 1
UK Rafal Pak 2
UK Roger Sutton 2
UK Sandancer Pioneer Loft 1
UK Selby Flyers 3
UK Snaith Walker & Cadman 1
UK Southampton Mafia 1
UK Stephen Gildea 1
UK Sussex Syndicate 2
UK Tad Truszkowski 1
UK Team Bristow 1
UK Team DCL 1
UK Team Epsom 3
UK Team Lincs 3
UK Team Oberholster 1
UK Team Pica 1
UK Team Wang 3
UK The Contractors 3
UK The Doo Run Boys 2
UK The Slade 2
UK The Spartans 1
UK The Three Amigos 3
UK Thompson & Fenwick 3
UK Three Wise Men 3
UK Van Vaizey 2
UK W Gray & Son 2
UK Watts & Evans 3
UK Watts & Wise 3
UK William Donachie 2
UK Woodlands Lindsay-Talus 1
UK Woodlea Lofts 2
US APC, Loft 4
US Batinic Racing Loft 1
US Dave Clausing 2
US Ganus Family Loft 11
US Joe James Family Loft 1
US Ken Easley & Son Racing 1
US Vieira Family Loft 2
1809 Teams – 5427 Pombos / Pigeons