Porumbei reclemare-control, 11.09.2019 (W16) – PUI

Extras din RNC:

Art. 20.1 Porumbeii care se afla in media pe etapa a punctajului necesar obtinerii unor locuri de frunte, pe baza punctelor de penalizare din campionatul anului anterior, vor fi reclemati. La palmares vor fi verificari prin scanare primii 15 porumbei din campionatul national columbofil al anului trecut si vor fi reclemati, cand intra in media punctelor de la palmares.
Art. 20.2 In momentul in care porumbeii ajung in media punctelor, lista acestora se va publica saptamanal pe site-ul federatiei, iar porumbeilor care sunt selectati ca posibili campioni (Top 5) li se va aplica din acel moment un control de securitate, prin reclemare la toate etapele care urmeaza (etape din respectiva categorie). Columbofilii vor fi obligati sa-i anunte in termen de 30 minute de la inregistrarea in ceas, prin SMS sau E-mail.
Columbofilii care au de anuntat in procedura de control, mai mult de 3 porumbei si poseda sisteme live, vor avea la dispozitie 60 de minute pentru expedierea sms-urilor.
Anuntarea eronata atrage urmatoarele sanctiuni:
– Anuntul eronat la ora, minute, serie, an si sticker atrage anularea porumbelului;
– Daca nu sunt anuntati li se anuleaza etapa respective pentru porumbelul in cauza;
– Daca sunt anuntati in afara termenului regulamentar de 30 minute, li se va lua in considerare ora anuntului.
Sanctiunile de mai sus se aplica cu conditia sa aiba un punctaj de pana in 15 puncte la oricare clasament al respectivei etape. Pentru punctaje mai mari porumbeii nu se anuleaza si nici nu li sa ia ora anuntului, ramanand pe locul ocupat in clasament, dar porumbelul trebuie sa se incadreze in celelalte prevederi ale RNS cu privire la anunturi daca este cazul.
– Columbofilii au obligatia sesizarii conducerii cluburilor/centrelor/asociatiei despre faptul ca au porumbei care se incadreaza la controlul prin reclemare chiar si in cazul in care din diferite motive, departamentul tehnic al asociatiei nu a trimis spre centralizare clasamentul, (deci porumbeii nu apar in lista de reclemare) sau, daca din eroare, se uita reclemarea lor de catre comisie. Indiferent de motivul pentru care nu sunt reclemati, porumbeilor li se anuleaza (etapa respectiva), daca ar fi trebuit controlati si asta nu s-a intamplat.
– In cazul defectiunilor de server, pe pagina live a concursului va aparea un mesaj in acest sens si pentru acel concurs nu se vor lua in calcul erorile de anunt.

Model anunt: control (numele etapei) .serie.an.ora.minut.secunda.sticker (se razuieste stickerul si se anunta seria mare de sub razuitura).

Punctaje de control:

##NormaEtapeP.2018Nr. Etape Ctrl.P.Control
1Viteza Maturi52.1331.28
2Viteza Tineret54.7232.83
3Viteza Pui56.0633.64
4Viteza Palmares1017.58712.31
5Demifond Maturi45.7822.89
6Demifond Tineret45.6522.83
7Demifond Pui45.9522.98
8Demifond Palmares819.89614.92
9Fond Maturi33.8622.57
10Fond Tineret39.4926.33
11Fond Pui316.85211.23
12Fond Palmares613.65511.38
13Maraton Maturi20.5910.30
14Maraton Tineret23.6811.84
15Maraton Palmares421.11315.83
16AS Fond Maturi519.38415.50
17AS Fond Tineret557.51446.01
18AS Fond Pui5629.564503.65
19AS Fond Palmares10162.408129.92
20AS Maraton Maturi310.1626.77
21AS Maraton Tineret331.58221.05
22AS Maraton Palmares693.88462.59
23AS Speed Maturi1020.88714.62
24AS Speed Tineret1054.31738.02
25AS Speed Pui1054.23737.96
26AS Speed Palmares2086.641669.31
27F-Pui31.5021.00

Pentru weekend-ul urmator intra in procedura de control urmatorii porumbei, conform prevederilor articolului 20.1 din RNS:

VITEZA AN:
10584572-2019 / Dragoiu Damian / BV529 / Ghimbav
20022314-2019 / Gaby Tipeanu / BB9263 / Bucuresti
30143334-2019 / Pahomi Petru / CS768 / Bocsa
40309071-2019 / Plavitu Liviu / MH549 / Severin
50980663-2019 / Despinoiu Ionut + Alexandru Mihai / PH10051 / Vitioara De Sus
60988804-2019 / Dragomir Magdalena / PH10860 / Maneciu
70841338-2019 / Team Vasi / PH11044 / Breaza
DEMIFOND AN:
10169003-2019 / Irimia Adrian / CT161 / Medgidia
20446215-2019 / Tirvuloiu Si Popescu 2 / GJ241 / Turceni
30309071-2019 / Plavitu Liviu / MH549 / Severin
41014589-2019 / Bizgan Nelu / SV1022 / Volovat
50461450-2019 / Prelipcean Mihai / SV1076 / Horodnic de Jos
F-PUI:
10700101-2019 / Pasha / BB9697 / Bucuresti
20143334-2019 / Pahomi Petru / CS768 / Bocsa
30414637-2019 / Musat Gheorghita / NT455 / Roman
40924861-2019 / Boeru / PH10935 / Ploiesti
50980663-2019 / Despinoiu Ionut + Alexandru Mihai / PH10051 / Vitioara De Sus
60980165-2019 / Stoica + Stanciu / PH11451 / Faget

Presedinte CNS

Bilan Florin

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here